Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy

 

 58-340 Głuszyca

 ul. Kolejowa 8

 tel./fax 748456376

 

sp3@gluszyca.pl
  • Kalendarium

    Czwartek, 2024-03-28

    Imieniny: Anieli, Kasrota

  • Statystyki

    • Odwiedziło nas: 393404
    • Do końca roku: 278 dni
    • Do wakacji: 85 dni
  • Kartka z kalendarza

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Kondolencje

Czytaj więcej o: Kondolencje

DOBRO POWRACA

O tym, że dobro powraca przekonali się uczniowie klasy 1b uczestnicząc w przedświątecznym konkursie ogłoszonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Kultury MBP w Głuszycy. Pierwszoklasiści wykonali ozdoby wielkanocne, które trafią do świątecznych domów mieszkańców Głuszycy. W ramach podziękowania uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki, które sprawiły dzieciom wiele radości.
Do wytworów prac dziecięcych dołączamy życzenia świąteczne: zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych.

Czytaj więcej o: DOBRO POWRACA

Konkurs recytatorski w klasach drugich

21 marca uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny. W tym dniu odbył się w klasach drugich konkurs recytatorski. Dzieci zaprezentowały wiersze o wiośnie i popularne utwory J. Tuwima i J. Brzechwy. Wybór najlepszych recytatorów był bardzo trudny.

 

Komisja przyznała w klasie II a I miejsce Julii Dylak, II – Mai Antoniak, III – Ignacemu Orzechowi. W klasie II b I miejsce zajęła Lena Sobczak, II – Bruno Rudnicki, a III – Michał Kałużny. Wyróżnienie otrzymał Remigiusz Kmieć.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i świetnego przygotowania!

Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski w klasach drugich

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - KLASY MŁODSZE

W Szkole Podstawowej nr 3 również klasy 0-3 uroczyście obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Był to wspaniały, radosny i pełny wrażeń dzień. Były wspólne zabawy, gry zespołowe, recytowanie i śpiewanie wiosennych wierszyków. Uczniowie klas młodszych wyruszyli na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny oraz wręczali mieszkańcom Głuszycy wykonane przez dzieci pierwsze kwiaty.

Czytaj więcej o: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - KLASY MŁODSZE

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - KLASY STARSZE

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszej szkoły. 21 marca zawsze jest dniem bardzo kolorowym i radosnym, dlatego też ten dzień jest niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich uczniów. W tym roku zabawa przebiegała pod hasłem " Wiosna ach to Ty..."
Każda z klas ubrała się na wylosowany wcześniej kolor i przedstawiała wykonane przez siebie plakaty oraz wiosenne bukiety. Odbyły się również konkursy na wiosenną fryzurę , TOP MODEL oraz konkurs muzyczny - JAKA TO MELODIA? Na koniec każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne podczas KARAOKE. A zwieńczeniem świetnej zabawy były atrakcyjne nagrody.
Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem wiosennej imprezy czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.

 

Czytaj więcej o: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - KLASY STARSZE

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2024

Dnia 21.03.2024 r. o godz. 9:00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.
W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas II-VIII.
Uczestnicy konkursu przez 75 minut zmagali się z trudnymi zadaniami matematycznymi.
W tym roku każdy uczestnik konkursu otrzymał tangram chiński.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki .

Czytaj więcej o: KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2024

Poranki muzyczne w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

18 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym koncercie Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu prowadzonym w ramach cyklu Poranki Muzyczne w Sudetach pt.: „Tajemnica muzycznego lasu”. Dzieci wysłuchały muzyki ilustracyjnej naśladującej śpiew ptaków, szum wiatru czy wiosenną burzę w znanych utworach muzyki poważnej: Grieg Poranek ze suity Peer Gynt

E. Grieg Little Bird, Butterfly
A. Vivaldi Cztery pory roku – Wiosna
A. Vivaldi Koncert na flet II Gardelino
J. Strauss Walc Odgłosy wiosny
M. Rimski-Korsakow Lot trzmiela

Uczniowie przekonali się, że wyjazd do filharmonii to wspaniałe muzyczne przeżycie, które kształtuje ich wyobraźnię, poszerza horyzonty oraz wzbogaca wrażenia artystyczne.

Czytaj więcej o: Poranki muzyczne w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Loteria Fantowa

Dnia 12 marca zorganizowano w szkole loterię fantową „Każdy los wygrywa”. Przygotowane fanty, cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli.
Pierwszeństwo w losowaniu miały najmłodsze dzieci. Emocje sięgały zenitu. Tymczasem, starsi uczniowie obserwowali jak ze stolika znikają upatrzone wcześniej przedmioty: gry, puzzle, książki, przybory szkolne, pluszaki, a nawet słodkości. Wszystkie losy zostały wykupione, a chętnych było jeszcze wielu. Cel został osiągnięty. Szczęście malowało się na twarzach nie tylko losujących, ale także prowadzących loterię. Im też dopisało szczęście.
W ten sposób uzyskaliśmy środki, które przeznaczymy na szlachetny, znany nam wszystkim cel!
Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Czytaj więcej o: Loteria Fantowa

„Dzień dinozaura”

W oddziale przedszkolnym obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk". Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Dzieci rozwijały swoje umiejętności matematyczne i plastyczne. Zapoznawały się z nazwami i wyglądem dinozaurów na podstawie książek, albumów, plakatów, ilustracji czy kącików. Dużo radości sprawiła zabawa badawcza „co jedzą dinozaury”, za pomocą światła latarki dzieci mogły zajrzeć do brzucha dinozaura. W salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy czy diplodoki. Przedszkolaki brały udział w różnych zabawach ruchowo – naśladowczych czy eksperymentach takich ja „Wulkan”. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

Czytaj więcej o: „Dzień dinozaura”

„W przedszkolnym laboratorium”

W tym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego zamieniły się w małych badaczy. Poznały właściwości magnesu, dowiedziały się jak zrobić sztuczny śnieg, jakie właściwości ma ciecz nienewtonowska. Dowiedziały się jak nadmuchać balon za pomocą sody oczyszczonej. Poznały przebieg mieszania barw w doświadczeniu „ wędrująca woda” oraz „cukierkowa tęcza”. Zaobserwowały jak znika woda z talerzyka. Dowiedziały się, że tlen z powietrza podtrzymuje płomień świecy, kiedy tlenu pod szklanką zabraknie, płomień zgaśnie. Powietrze w słoiku się oziębi i skurczy. W ten sposób zrobi miejsce dla wody, która wciśnie się do szklanki.
I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dzieciom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.

Czytaj więcej o: „W przedszkolnym laboratorium”